Strona główna » Książki s-f » Duds Hunt

Duds Hunt

26 lutego 2011 p-android Książki s-f | RSS 2.0

Duds Hunt - Tetsuya TsutsuiCodzienność agenta ubezpieczycielowego potrafi być przykra. Aż nadto dobrze wie o tym Nakanishi, który na każdym kroku doznaje upokorzeń ze strony przełożonego oraz klientów. Dlatego bez większego namysłu daje się namówić znajomemu na wzięcie udziału w miejskiej grze o nazwie Duds Hunt, w której upatruje nie tylko poprawienia stanu swojego portfela lecz również urozmaicenia dnia codziennego, który dawno już przestał posiadać znamiona ekscytacyji i nieprzewidywalności.
Problemu nie stanowi nawet fakt iż nie zna nawet czasu rozpoczęcia rozgrywki. O fascynującej, oferującej graczom szybki i łatwy zysk grze wiadomo tylko to, że nie rządzi się żadnymi regułami. Wiadomo coś jeszcze – wiąże się z przemocą, która w niebezpieczny sposób zaczyna pociągać spokojnego jak do tej pory Nakanishi.
Prócz Duds Hunt, w tomiku znajdziemy rówież nowelę Wielopoziomowe sny. Duds Hunt – pierwsze obszerniejsze dzieło Tetsuya Tsutsu – otworzyła przed autorem drzwi do kariery, mimo iż od czasu debiutu na łamach Shonen Jump, będącego najmocniejszego pisma komiksowego w Japonii minęło już trochę czasu. Może dlatego, że w konwencji komiksu, w mocny i trafny sposob poruszył istotny dla współczesnego człowieka temat uzależnień, aspiracji życiowych tak ciężkich niekiedy do realizacji czy wewnętrzych, głęboko skrywanych pragnień.

Cena: 19.58 złwięcej »