Strona główna » Gry PC » Prince of Persia: Zapomniane Piaski

Prince of Persia: Zapomniane Piaski

14 września 2010 p-android Gry PC | RSS 2.0

Prince of Persia

Przed fanami trylogii o nieustraszonym Księciu Persji prawdziwa gratka. Zapomniane piaski to gra stanowiąca uzupełnienie dla siedmioletniej luki w historii głównego bohatera, czyli okres pomiędzy Piaskami Czasu oraz Duszą Wojownika. W części tej okaże się, jakie to przesłanki wpłynęły na tak diametralną przemianę Księcia Persji.

Gra zaczyna się dokładnie po zakończeniu się wydarzeń znanych z poprzedniej części, czyli z Piasków Czasu. Książę Persji przemierzając region Azad dociera do królestwa swojego brata, gdzie – jak miał nadzieję, zregeneruje siły przed dalszą podróżą. Niestety, nie taki scenariusz był pisany naszemu bohaterowi, ponieważ zaraz po dotarciu do celu jego oczom ukazał się pałac szturmowany przez wojska nieprzyjaciela. Decyzja, którą podjął Książę w tym momencie staje się początkiem nowej wielkiej przygody – aby uratować królestwo brata przed całkowitym zniszczeniem zdecydował raz jeszcze skorzystać z mocy Piasków Czasu.

Mechanika rozgrywki w Zapomnianych Piaskach w dużej mierze przypomina system, który znanych jest z poprzednich części serii, a zatem na całość gry składają się dwa główne elementy: widowiskową walkę z przeciwnikami oraz widowiskowe pokonywanie kolejnych lokacji zaprojektowanych przez zespół z Ubisoft. Prince of Persia: Zagubione Piaski bazuje na silniku graficznym Anvil, który wcześniej znalazł zastosowanie m.in. w dwóch odsłonach serii Assassin’s Creed, Prince of Persia z 2008 roku oraz Shaun White Snowboarding. Warte odnotowania i docenienia jest również to, iż głównemu bohaterowi ponownie głosu użyczył Yuri Lowenthal znany z dwóch pierwszych odsłon trylogii.

Trailer

Cena: 70.26 złwięcej »